סתימות לבנות

מהן סתימות לבנות? מהם היתרונות שלהן לעומת סתימות אמלגם ומתי מומלץ להשתמש דווקא בהן?

אין כמעט אדם שלא התמודד בחייו עם חורים בשיניים וכל אחד יכול להעיד שמדובר בטרדה לא קטנה. חורים אלו יכולים להתפתח לכדי כאבים עצומים ולפגוע בשגרת חייו של כל אחד, צעירים ומבוגרים כאחד. כיום ישנם מגוון טיפולים מתקדמים המאפשרים להתמודד עם הבעיה, כאשר סתימות הן אחת מהדרכים הנפוצות ביותר.

במקביל, אם עד לא לפני זמן כה רב נהוג היה לבצע סתימות מחומר כסוף שנקרא אמלגם, הרי שהסתימות המודרניות נעשות מחומר שנקרא קומפוזיט ומוכרות גם בשמן הנפוץ יותר – סתימות לבנות.

סתימות לבנות בשיניים – כל היתרונות

לסתימות לבנות ישנם יתרונות רבים אשר מתחילים בפן האסתטי וממשיכים עמוק אל תוך הפן הבריאותי. מבחינה אסתטית, הסתימות הלבנות משתלבות באופן טבעי עם מראה השיניים וכאשר מחייכים הן אינן בולטות למראה. מבחינה טכנית סתימות אלו אינן דורשות עבודת השחזה רבה של השן כפי שהיה נהוג בעת השימוש באמלגם ומהבחינה הבריאותית – הן אינן מכילות כספית שגם זהו יתרון משמעותי שכדאי לקחת בחשבון.

מתי מומלץ להשתמש בסתימות לבנות?

מלבד ההבדלים הברורים בין סתימות לבנות לבין סתימות אמלגם, הבדל מהותי נוסף בא לכדי ביטוי גם בעלות. היות ומדובר בפתרון מתקדם יותר בתחום רפואת השיניים ההשקעה תהיה בהתאם. עם זאת ניתן לשלב בין שני סוגי הסתימות וכך לבחור בסתימות לבנות לשיניים קדמיות ובסתימות מסוג אמלגם לטיפול בשיניים אחוריות אשר פחות גלויות לעין. זאת בהנחה שאינכם שמים דגש על מראה שיניים וטבעי בכל חלל הפה.

600

להשגת מראה שיניים טבעי ככל הניתן, מומלץ לבחור בסתימות לבנות לכל החורים, הקדמיים כמו גם האחוריים, וליהנות מן האפקט במלואו.

בחירת מרפאת שיניים העוסקת בשיחזורים/ סתימות לבנות

למרות שמדובר בהליך נפוץ בתחום רפואת השיניים, הרי שחשוב ביותר כי סתימות יתבצעו על ידי רופא שיניים מקצועי ולו ניסיון בתחום. אנשי הצוות במרפאת שיניים של ד”ר יוסי פיש מצוידים במיטב הציוד המתקדם לרפואת שיניים בארץ ובחו”ל. כמו כן צוות המרפאה מורכב מאנשי מקצוע המיומנים גם בסתימות לבנות/ שיחזורים ולכן יכול להציע לכם שלל של פתרונות לשיקום השיניים וחלל הפה.

לפרטים נוספים אודות סתימות לבנות או לתיאום תור עם ד”ר פיש, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.