כתרים לשיניים

מתי נעשה שימוש בכתרים ולאיזה מטרות? איך מתבצע הטיפול? אצל איזה רופא מומלץ להתקין כתרים ואילו סוגי כתרים קיימים?

אחת הדרכים לסייע בשיקום הפה, הן מבחינת בריאותית והן מבחינה אסתטית היא בעזרת כתרים. השימוש בכתרים נעשה במקרים רבים ביניהם במקרים של שיניים שנחלשו, במקרים של עששת חריפה, לאחר טיפול שורש וכן במקרים בהם נדרש ליישר את השיניים או להשלים שיניים חסרות. כמובן שכל אחד מהמקרים דורש טיפול מיומן ומקצועי מאת רופא השיניים וגם בכך אין להקל ראש, חשוב לבחור ברופא בעל וותק וניסיון אשר יוכל לבצע את הטיפול על הצד הטוב ביותר.

איך מתבצע הטיפול?

התקנת כתרים בחלל הפה דורשת כמה וכמה שלבים המבוצעים על ידי הרופא המטפל.
הראשון ביניהם כולל תכנון המבנה. לאחר מכן יכין רופא השיניים את האזור לכתר תוך שהוא משחיז את השן ומבצע כתר זמני. בו בזמן הוא ייקח מידות עבור הכתר הקבוע. מידות נלקחות היום על ידי מטבעי סיליקון שבאות בכפות מידה. בעתיד הקרוב המידות יילקחו על ידי קורא אופטי וישלחו למעבדה כקובץ דיגיטלי (מידה ממוחשבת) ולא יהיה צורך יותר בכפות הסיליקון. המידות ישלחו למעבדה המתמחה בייצור כתרים, יחד עם העתק של השן לאחר ההשחזה ומידע אודות מיקומה בחלל הפה. גם במעבדה משתנות שיטות העבודה ובמקום מידות גבס הטכנאים עוברים למחרטות ממוחשבות המייצרות כתרים מנתונים דיגיטליים. במעבדה משתמשים בנתונים האמורים כדי לייצר את הכתר הקבוע ועד שלב השיקום הסופי בו הכתר מוכן, המטופל נותר עם הכתר הזמני המודבק זמנית.

ד”ר פיש המציא ומשווק בעולם חומר הנקרא TEMP-OFF שמסיס את הדבק (צמנט) הזמני שמקל על הפציינט והרופא כאחד.

אילו סוגי כתרים קיימים?

כמו בתחומים רבים בהם קיים היצע נרחב, כך גם בתחום הכתרים. ישנם סוגים שונים של כתרים מהם ניתן להגיע לבחירה מתאימה תוך עשיית שיקולים של חומר גלם, מראה ומחיר. בין סוגי הכתרים שקיימים ניתן למצוא את אלו הבאים:

  • כתר יצוק – כתר העשוי ממתכת ללא ציפוי, כמו למשל זהב
  • כתר חרסינה מאוחה למתכת – כתר המורכב ממתכת המצופה בחרסינה
  • כתרי זירקוניה – כתר שאינה מתכתית בעלת רמת שקיפות גבוה
  • כתר חרסינה מלא – כתר העשוי מחרסינה בלבד

מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים מנוסה לטובת קבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.

ד”ר יוסי פיש – מרפאת שיניים מקצועית

בחירת כתר המתאים באופן מדויק למטופל מכל ההיבטים זו החלטה שיכולה להשפיע על איכות החיים לאורך זמן רב ולכן מומלץ לפנות אל רופא שיניים שלו ניסיון רב בכתרים. במרפאת השיניים של ד”ר יוסי פיש יעמוד לרשותכם צוות מקצועי, מנוסה ומיומן בתחום אשר בקיא בכל החידושים שקיימים.

לתיאום תור או לקבלת פרטים נוספים בנושא כתרים, צרו עמנו קשר בטלפון 052-333-0456 עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם לצורך שיקום הפה והחניכיים!