טיפולי סדציה

מהי סדציה? מינון קטן של חומר הרגעה שמוחדר דרך הוריד (על ידי רופא מרדים כמובן). בזמן שהשפעת החומר גורמת לרגיעה מוחלטת, רופא השיניים משלים את עבודתו. לא מדובר בהרדמה כללית אלא תהליך פשוט יחסית ובטוח עם התאוששות מהירה יותר מהרדמה מלאה.

באילו מקרים מתאים השימוש בסדציה עמוקה?

ישנם אנשים רבים שמרגישים חרדה רבה לפני ובמהלך טיפול דנטלי, זו תופעה נפוצה ואין מה להתבייש בה. סדציה היא אחת הדרכים הטובות והמצוינות שקיימות בעולם הרפואה. דרך זו עוזרת להתמודד עם החרדה והפחד ומאפשרת לרופא המנתח לבצע את הטיפול. במקרים של טיפולים רבים וממושכים, סדציה עמוקה מאפשרת קיצור זמנו של כל טיפול.

מה מרגישים בזמן סדציה? – תחושה מרגיעה, עמוקה דמוית שינה דבר המאפשר ביצוע מספר גדול של טיפולים בפגישה אחת ובמהלך הטיפול המתרפא משתף פעולה. בגמר הטיפול ישנה תופעה טובה של “שיכחה” והמטופל לא זוכר דבר ממהלך הטיפול.

מהו ההליך הרפואי?

לפני הסדציה אין לאכול ולשתות כמה שעות. את חומר ההרגעה מוחדר דרך הזרוע על ידי אינפוזיה, על ידי הרופא המרדים. תפקידו לווסת את המינון במהלך הטיפול, לעקוב ולהבטיח מקסימום נוחיות למטופל. המטופל משתף פעולה,הוא ער ומתקשר עם הסובבים אותו, אך הפחד והחששות נעלמים כתוצאה מפעילותו של חומר ההרגעה, דבר זה עוזר להפחית את רמת הפחד לטיפול הבא. יתר על כןף, יבוצעו הרדמות מקומיות לצורך הניתוח(המטופל אינו חש בהן בעת ביצוען).

סדציה במרפאת שיניים ד”ר פיש

לסיכום, טיפול בסדציה הינו שיטה מצויינת להתמודדות עם פחדים קשים וחרדות עמוקות בקלות יחסית וללא טראומה, הוא מהווה פיתרון נוח ואידאלי לחיסכון בזמן ובמספר הטיפולים. נדיר מאוד להיתקל בסיבוכים בגלל ההרגעה העמוקה. השיטה שאנו עובדים איתה, מבוססת על השגחה מתמדת והטובה ביותר למטופל. בנוסף חומרי ההרדמה שאנו משתמשים בהם ידועים ובטוחים.

מאמרים נוספים בתחום טיפולי שורש