סגירת רווח בשיניים

סגירת רווחים בשיניים באמצעות אורתודנטיה או הרחבת השיניים

מהם רווחים בשיניים? כיצד יש לפעול לצורך סגירת רווחים בשיניים? ומהן השיטות המקובלות לביצוע סגירת רווחים בשיניים?

רווחים בשיניים הם פערים בין שן אחת לשן שלידה, לרוב – בחלק הקדמי ביותר של חלל הפה, אך לא בהכרח. ישנן עדות וישנם עמים מסוימים המאמינים כי רווח בשיניים זו סגולה למזל ולפרנסה טובה, אך בקרב רוב החברה המערבית נחשב הרווח למטרד ובמקומות מסוימים בפה הוא מהווה גם מטרד רפואי אם התגלה שאוכל נכנס לשם וגורם לאבנית שמצריכה טיפולי שיננית תכופים יותר. להלן מספר שיטות לביצוע סגירת רווחים בשיניים.

אורתודנטיה

אורתודנטיה, או בעברית – יישור שיניים היא פעולה מורכבת בה יש להתייחס לחלק משיני הפה בקרבת הרווח – כמכלול אחד, ולחלק המרוחק יותר – כמכלול אחר, והמטרה היא לקרב ביניהם על מנת שהרווח ייסתם. זה נעשה באמצעות ברזלי שיניים, כאשר רוב המטופלים בשיטה זו הם ילדים בני 13-16 ומעט מבוגרים בשנות העשרים לחייהם. בשלבים מאוחרים יותר בהתפתחות הדנטלית מומלץ לבצע סגירת רווחים בשיניים בשיטות אחרות.

בניית סוגרי-רווח מקומפוזיט – בשיטה זו רופא השיניים מודד את רוחב הרווח ומפסל גוף זר מקומפוזיט שירחיב את אחת השיניים, או 2 גופי קומפוזיט לביצוע סגירת רווחים בשיניים באופן סימטרי משני הצדדים.

סגירת רווחים בשיניים באמצעות כתר חרסינה – שיטה נוספת של סגירת רווחים בשיניים מבוססת על התייחסות לאותן שיניים מרווחות כשיניים שאינן במידות מספקות, ועל כן הן זקוקות לכתרים להשלמת המבנה שהיה צריך להיות. כמובן שהרופא מורה על בניית כתר רחב שיסגור את הרווח.

סגירת רווחים בשיניים במרפאת ד”ר יוסי פיש – בואו להכיר עבודה מקצועית

במרפאת ד”ר יוסי פיש יאבחנו את המקרה שלכם וימליצו על שיטת הטיפול המתאימה ביותר. אין באסכולה זו פתרון בית ספר. יש פתרון קונקרטי לכל אחד ואחד בהתאמה לצרכים שלו. לכן אנו נבחן ונאבחן את הצרכים שלכם לעומקם וזאת כדי להתאים לכם את שיטת הטיפול הטובה ביותר.
לבירור פרטים נוספים אודות סגירת רווחים בשיניים פנו לד”ר יוסי פיש או הקליקו כאן ואנו נשמח לעמוד לשירותכם.