השתלת שיניים במרפאת ד"ר פיש

חוסר בשיניים עלול להשפיע על מראהו החיצוני של האדם, על יכולת האכילה, הלעיסה, יכולת הדיבור ועל בריאות השיניים שלו באופן כללי. אנשים רבים אשר איבדו שיניים רוצים שיניים שייראו טוב ויהיו טבעיות ונוחות. ואילו אחרים, שיש להם שיניים תותבות, מרגישים לעיתים חוסר בטחון והרגשה של בן אדם “זקן” והיו רוצים את הביטחון שיקנו להם שיניים קבועות ולא אלה הניתנות להוצאה. שתלים דנטליים גורמים לכך שהחלום יהפוך למציאות.

אובדן שיניים

ישנם מספר רב של מצבים שיכולים לגרום לאובדן שיניים, ביניהם: שחיקה, טיפול שורש שנכשל, פגם מולד, ריקבון השן, גרימת טראומה לפה וכדומה.
אנשים שאיבדו את שיניהם מרגישים לעיתים, חוסר ביטחון כאשר הם מחייכים או מדברים. שן חסרה משפיעה על המראה החיצוני אך בנוסף לכך היא משפיעה בצורה שלילית על הרגלי האכילה וכמובן דבר זה יכול לגרום לבעיות בריאותיות נוספות.

ייעוץ ותכנון הטיפול בשתלים דנטליים

לפני השתלת השיניים יש לקבוע אם השתלים מתאימים למטופל, לכן נדרש ייעוץ רופא שיניים בעל ניסיון רב. במהלך פגישת הייעוץ, נערכת בדיקה על ידי הרופא (ולעיתים קרובות על ידי קונסיליום עם רופאי המרפאה) ובדיקה מקיפה של השיניים והחניכיים. בדיקה זו יכולה לכלול צילום רנטגן וסריקות סי.טי כדי לבדוק ולקבוע את המיקום המדויק של השתל ולהבטיח שמבנה העצם מתאים לביצוע ההשתלה. כמו כן, על פי מצב רקמות הפה, היגיינת הפה, הרגלי הצחצוח והמחויבות של המטופל למלא אחר הוראות טיפול ההמשך, תתקבל המלצה לתכנית הטיפול הטובה והמתאימה ביותר.

יתרונות השתלים

שתלים הם פתרון קבוע לאובדן שיניים מכיוון שהם נותנים פתרון יותר נכון לעומת אפשרויות שיקום אחרות כדוגמת גשרים ותותבות. תחום השתלות שיניים הולך ומתפתח וההתקדמות ניכרת בצורה רבה וכוללת פיתוח של מיני-שתלים צרים יותר ושתלים קצרים יותר, מה שאומר שאנשים רבים יותר מוצאים את עצמם מתאימים בקלות לטיפול בשתלים. יתר על כן, רופא שיניים רשאי לבצע טיפול בגשר שיניים משולב עם שתלים דנטליים,

תהליך ההשתלה וההחלמה

בעידן הנוכחי, למעשה לא ניתן להבדיל בין שתל לשן טבעית. דבר זה מתאפשר על ידי החיבור המבני והפונקציונלי בין השתל והעצם החיה. בדרך כלל, שתלים ממוקמים במהלך פגישה אחת אבל נדרשת תקופה של אוסיאואינטגרציה שהוא תהליך שבו מתהווה רקמת עצם סביב השתל. לאחר שהתוותה רקמת עצם סביב השתל, ניתן להרכיב שיקום זמני והתהליך מסתיים. תקופת ההחלמה משתנה בין לסת עליונה ללסת תחתונה כמו כן,הדבר תלוי גם בהיקף הטיפול ובכמות ההשתלות. יש להקפיד על הרגלי היגיינה של הפה בצורה נאותה על מנת למנוע התפתחות של זיהום או דלקת.

השתלת שיניים – הגדרת הצלחה

אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים

השתלת שיניים הינה בין ההליכים המוצלחים ביותר בתחום רפואת השיניים. הספרות המדעית עשירה מאוד במחקרים ובמאמרים קליניים המציגים אחוזי הצלחה בניתוחי השתלת שיניים, בממוצע שבין 92%-96% הצלחה.